На нашем сайте вы можете читать онлайн «Листи до Феліції (1913)». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — История, Документальная литература. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Листи до Феліції (1913)
Автор
Дата выхода
12 июля 2021
Краткое содержание книги Листи до Феліції (1913), аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Листи до Феліції (1913). Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Франц Кафка) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Франц Кафка (1883–1924) – видатний австрійський письменник, автор творів, які вразили літературний світ XX століття. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його романи «Замок», «Процес», «Америка», а також «Листи до Мілени. Лист батькові», «Стук у браму», «Подорожні щоденники. Вісім зошитів» та ін.
«Листи до Феліції» – приголомшливе зібрання листів Кафки до Феліції Бауер – берлінської знайомої, а потім нареченої письменника, з якою він двічі був заручений, проте подружжям вони так і не стали. Листування з Феліцією тривало понад п’ять років – з 1912-го по 1917-й і відображало всю складність стосунків між адресатами. На жаль, листування одностороннє, оскільки листи самої Феліції Кафка спалив після остаточного їхнього розриву. У листах він постає людиною складною і замкнутою, яка уявити для себе не може звичайного сімейного життя і дружнього спілкування з родичами та друзями.
До видання увійшли листи Франца Кафки, написані протягом 1913 року, які допоможуть читачеві краще зрозуміти непростий характер письменника та його творчість.
Листи до Феліції (1913) читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Листи до Феліції (1913) без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
Листи до Фелiцii (1913)
Franz Kafka
Зарубiжнi авторськi зiбрання
Франц Кафка (1883–1924) – видатний австрiйський письменник, автор творiв, якi вразили лiтературний свiт XX столiття. У видавництвi «Фолiо» вийшли друком його романи «Замок», «Процес», «Америка», а також «Листи до Мiлени. Лист батьковi», «Стук у браму», «Подорожнi щоденники. Вiсiм зошитiв» та iн.
«Листи до Фелiцii» – приголомшливе зiбрання листiв Кафки до Фелiцii Бауер – берлiнськоi знайомоi, а потiм нареченоi письменника, з якою вiн двiчi був заручений, проте подружжям вони так i не стали. Листування з Фелiцiею тривало понад п’ять рокiв – з 1912-го по 1917-й i вiдображало всю складнiсть стосункiв мiж адресатами. На жаль, листування односторонне, оскiльки листи самоi Фелiцii Кафка спалив пiсля остаточного iхнього розриву. У листах вiн постае людиною складною i замкнутою, яка уявити для себе не може звичайного сiмейного життя i дружнього спiлкування з родичами та друзями.
До видання увiйшли листи Франца Кафки, написанi протягом 1913 року, якi допоможуть читачевi краще зрозумiти непростий характер письменника та його творчiсть.
Франц Кафка
Листи до Фелiцii (1913)
4
Серiя «Зарубiжнi авторськi зiбрання» заснована у 2019 роцi
Franz Kafka
Briefe an felice
Переклад з нiмецькоi Ігоря Андрущенка
Художник-оформлювач О. А. Гугалова-Мешкова
© І. В. Андрущенко, переклад украiнською, 2020
© О. А. Гугалова-Мешкова, художне оформлення, 2020
© Видавництво «Фолiо», марка серii, 2019
Сiчень
31.12.1912 – 1.01.1913
Коли сьогоднi ввечерi, о восьмiй, я ще лежав у лiжку, нi втомлений, нi бадьорий, але не годен пiднятися, пригнiчений загальним новорiчним гармидером, який навколо мене закручуеться, коли я так лежав, кинутий усiма, як собака, i вибирав з двох можливостей – або лишитися вдома, або провести вечiр з добрими знайомими (тiльки-но стрелила опiвнiчна гармата, радiснi крики з моста i з вулицi, хоча на нiй начебто нi душi, бiй годинника i дзвонiв звiдусiль), – в той час як вибiр цей тiльки збiльшував мою невтiшну печаль i гiрку замкнутiсть, а единою справою моiх очей, здавалося, лишаеться тiльки безцiльне блукання по стелi, – я раптом подумав, як же сильно мушу радiти, що через нещастя зараз не з Тобою.