На нашем сайте вы можете читать онлайн «Кузьма Скрябін». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Серьезное чтение, Биографии и мемуары. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Кузьма Скрябін

Автор
Дата выхода
26 мая 2021
Краткое содержание книги Кузьма Скрябін, аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Кузьма Скрябін. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Мария Згурская) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Кузьма Скрябін, Кузьменко Андрій Вікторович (1968–2015), став легендою ще за життя. Його вплив на індустрію музики й культури України важко порівнювати з іншими. Кузьма був кумиром мільйонів українців і незаперечним авторитетом: співак, композитор, письменник, продюсер, актор і багаторічний лідер гурту «Скрябін». Він запам’ятався своїм шанувальникам неймовірним гумором, божевільними ідеями та відкритим серцем…
У книзі багато спогадів близьких друзів, колег-музикантів, усіх, чиє життя змінилося завдяки Кузьмі Скрябіну.
В формате PDF A4 сохранен издательский макет.
Кузьма Скрябін читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Кузьма Скрябін без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
Мати, Ольга Михайлiвна Кузьменко (1947 р.н.), була талановитою, обдарованою до мистецтва людиною. Вона беззмiнно працювала викладачем музики, була ентузiасткою своеi справи: ще коли вчилася в Дрогобицькому педiнститутi, iздила по вiддалених селах з магнiтофоном i там записувала народнi пiснi, прислiв’я, збирала фольклор, робила етнографiчнi замальовки на музичну тему. Пiзнiше, вже на початку 1990-х, пiсля поiздки до Вiльнюса, вона захопилася народною керамiкою, зацiкавила цим усю родину. Батько Андрiя – Вiктор Кузьмич Кузьменко (1942 р.н.) – все життя пропрацювавши на хiмiчних пiдприемствах iнженером, удосконалив технологiю. І Кузьменки почали робити й продавати розмальованi дзвiночки з глини, якi були дуже модними подарунками. Це допомогло пережити кризу «голодних дев’яностих».
Також Ольга Кузьменко створила дитячий колектив – осередок юних талантiв, цi дiти спiвали народнi та обрядовi пiснi. Поряд з такою мамою Андрiйко поволi переймався музичними гармонiями, з дитинства в хлопчика були абсолютний слух та здiбностi до музики, а на додачу – непосидючiсть i бажання бути не таким, як усi.
Мати згадуе: «Андрiю було два роки. Я вирiзала з картону електрогiтару, причепила стрiчку. Вiн приходив в ясла, i щоб вiн не плакав, я на нього гiтару одягала, i вiн починав спiвати: «Червону руту не шукай вечорами». А на публiку Кузьма вперше вийшов у вiцi трьох рокiв i прочитав вiрш на святi в дитячому садку.
Вiн намагався успiшно долати перешкоди. Щоденнi тренування даються дуже складно, але вони насправдi важливi для майбутнього на великiй сценi. Непосидючiсть компенсувалася впертiстю й завзятiстю, завдяки яким Андрiй закiнчив музичну школу по класу фортепiано. Але частенько згадував, як з першого класу мати «гумовою тапочкою заганяла» його в музичну школу.
Своiй матерi Андрiй Кузьменко присвятив пiсню «Мамо», яку написав у 2012 роцi. А коли вона вийшла на пенсiю, син записав iй в подарунок альбом «Еутерпа». Там професiйнi музикантi та ii колежанки, викладачi музики, разом з Андрiем, заспiвали народнi галицькi пiснi.
Я завжди мрiяв написати пiсню про маму,
Але рiзнi поети всi слова вже сказали.
І я не хотiв повторити когось iз них.
Я бiля своеi мами буду завжди маленьким
І, як тiльки покличе, прибiжу скоренько,
Тому я iй i написав цi слова, як мiг.
Мам, ти мене вибач, шо я став дорослий,
І вже минула сорок третя осiнь,
Як я побачив перший раз свiй дiм.