На нашем сайте вы можете читать онлайн «Час second-hand (кінець червоної людини)». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Серьезное чтение, Биографии и мемуары. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Час second-hand (кінець червоної людини)
Автор
Дата выхода
23 сентября 2020
Краткое содержание книги Час second-hand (кінець червоної людини), аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Час second-hand (кінець червоної людини). Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Светлана Алексиевич) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Поставши на уламках СРСР, Російська нова іімперія не поспішала прощатися зі своїм минулим, яке, крім усього, чинило диявольський опір новому часові. З цього й виникла перехідна епоха, яку Світлана Алексієвич слушно охрестила періодом second-hand.
«Час second-hand» – це монологи людей, яким «пощастило» жити у СРСР та у період його розпаду. З цих одкровень – від замиловано-ностальгійних до страхітливо-муторних – і складається мозаїчний портрет «радянської людини», яка, незважаючи на складнощі тодішнього життя – переслідування з боку влади, ідеологічний пресінг, аскетичний побут, – більшою мірою сумує за тим часом і досить рідко замислюється над ціною тієї «величі». Ці монологи пересичені людським стражданням, фізичним та душевним болем, хворобливою тугою за втраченим, прагненням пожалітися на тяжку долю, розчаруванням у сьогоденні і романтизацією якогось нездійсненого минулого.
Разом зі своїми героями письменниця показує, що період єльцинської демократії був ширмою, що глибоких соціальних перетворень не відбулося. І радянська система зажадала продовження в іншому монстрові…
Час second-hand (кінець червоної людини) читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Час second-hand (кінець червоної людини) без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
Час second-hand (кiнець червоноi людини)
Свiтлана Олександрiвна Алексiевич
Поставши на уламках СРСР, Росiйська нова iiмперiя не поспiшала прощатися зi своiм минулим, яке, крiм усього, чинило диявольський опiр новому часовi. З цього й виникла перехiдна епоха, яку Свiтлана Алексiевич слушно охрестила перiодом second-hand. «Час second-hand» – це монологи людей, яким «пощастило» жити у СРСР та у перiод його розпаду. З цих одкровень – вiд замиловано-ностальгiйних до страхiтливо-муторних – i складаеться мозаiчний портрет «радянськоi людини», яка, незважаючи на складнощi тодiшнього життя – переслiдування з боку влади, iдеологiчний пресiнг, аскетичний побут, – бiльшою мiрою сумуе за тим часом i досить рiдко замислюеться над цiною тiеi «величi». Цi монологи пересиченi людським стражданням, фiзичним та душевним болем, хворобливою тугою за втраченим, прагненням пожалiтися на тяжку долю, розчаруванням у сьогоденнi i романтизацiею якогось нездiйсненого минулого. Разом зi своiми героями письменниця показуе, що перiод ельцинськоi демократii був ширмою, що глибоких соцiальних перетворень не вiдбулося. І радянська система зажадала продовження в iншому монстровi…
Светлана Алексiевич
Час second-hand
(кiнець червоноi людини)
© Светлана Алексиевич, 2013
© Леся Лисенко, переклад украiнською, 2014
© «Дух i Лiтера», переклад украiнською, 2014
© О. А. Гугалова-Мешкова, художне оформлення, 2020
* * *
Нобелiвська промова Свiтлани Алексiевич
Про програну битву
Я стою на цiй трибунi не сама… Навколо мене голоси, сотнi голосiв, вони завжди зi мною. З мого дитинства. Я жила в селi. Ми, дiти, любили гратися надворi, на вуличцi, але ввечерi нас, неначе магнiтом, вабило до лавочок, на яких збиралися бiля власних будиночкiв, чи хат, як у нас кажуть, потомленi жiнки. У жодноi з них не було чоловiка, батька, брата, я не пам’ятаю чоловiкiв пiсля вiйни в нашому селi – пiд час Другоi свiтовоi вiйни в Бiлорусi на фронтi й у партизанах загинув кожен четвертий бiлорус. Наш дитячий свiт пiсля вiйни – це був свiт жiнок. Найбiльше менi запам’яталося, що жiнки говорили не про смерть, а про кохання. Розповiдали, як прощалися в останнiй день з коханими, як чекали на них, як досi чекають. Уже роки промайнули, а вони чекали:
«Нехай без рук, без нiг повернеться, я його на руках носитиму».