На нашем сайте вы можете читать онлайн «Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.)». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Знания и навыки, Научно-популярная литература. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.)

Автор
Дата выхода
27 февраля 2020
Краткое содержание книги Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.), аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.). Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Коллектив авторов) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
На сторінках цього видання постають два тисячоліття історії на теренах сучасної України. Книга поділена на дві частини: перша охоплює період від X до III ст. н. є., друга – від III ст. до IX ст. Зміст книги було розроблено з метою залучення до її написання широкого кола фахівців, які найкраще дослідили та розуміються на окремих питаннях. Під однією обкладинкою зібрані відомості про мову, релігію, міфологію, технічні досягнення, економіку, мистецтво та військову справу давніх часів. Книга містить чимало унікальної інформації, результати новітніх досліджень, деякі розділи стали першими ластівками у висвітленні певних тем у такому обсязі.
Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом, розраховане на широке коло читачів.
Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.) читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.) без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
не доводиться, радше, йдеться про населення Ольвiйськоi хори, де ймовiрна присутнiсть еллiнiзованих скiфiв, пов’язаних iз правлiнням скiфського царя Скiла. Найiмовiрнiше, саме це населення просунулося на Захiд, де в районi Добруджi виникла Мала Скiфiя, i на пiвдень, де в ІІ ст. до н. е. виникае Кримська Скiфiя.
Мала Скiфiя в Добруджi виникла близько кiнця ІІІ ст. до н. е. i припинила свое iснування в ходi протистояння Понтiйського царства i Римськоi iмперii на початку І ст. до н. е., пiд час тих самих подiй, в результатi яких вiдбулося припинення державностi Кримськоi Скiфii.
Уже в ІІ ст. до н. е. регiон Нижнього Днiпра знову заселяеться – тут нараховуеться не менше 15 пiзньоскiфських городищ i кiлька некрополiв. Проте iх дослiдники не схильнi констатувати iх генетичну спорiдненiсть iз попереднiми скiфськими пам’ятками.
Найбiльш наповненою подiями iз усiх цих залишкiв осередкiв скiфського свiту е iсторiя Кримськоi Скiфii. Власне, скiфи в Криму почали з’являтися вiд самого початку освоення ними Причорноморських степiв – з VII ст.
До IV ст. до н. е. скiфи освоiли весь степовий Крим, практично ставши першими його повноцiнними господарями. В освоеннi околиць кримського степу – кордонiв Херсонеськоi хори на заходi, Кримських передгiр’iв на пiвднi i хори Боспорського царства i Феодосii на сходi скiфськi племена взяли також безпосередню участь.
Найбiльше скупчення скiфських курганних могильникiв простежуеться в Пiвнiчно-Захiдному Криму. Якщо в VI–V ст. до н. е. це окремi впускнi поховання або кургани, то в IV ст. до н. е. це курганнi гряди вздовж торгових шляхiв вiд Перекопа до античних полiсiв Пiвнiчно-Захiдноi Таврики i могильники безпосередньо прив’язанi до грецьких мiст Керкiнiтiди, Калос-Лiмена i iнших менших поселень на узбережжi.











