Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.)

На нашем сайте вы можете читать онлайн «Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.)». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Знания и навыки, Научно-популярная литература. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.

0 баллов
0 мнений
9 чтений

Дата выхода

27 февраля 2020

Краткое содержание книги Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.), аннотация автора и описание

Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.). Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Коллектив авторов) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.

Описание книги

На сторінках цього видання постають два тисячоліття історії на теренах сучасної України. Книга поділена на дві частини: перша охоплює період від X до III ст. н. є., друга – від III ст. до IX ст. Зміст книги було розроблено з метою залучення до її написання широкого кола фахівців, які найкраще дослідили та розуміються на окремих питаннях. Під однією обкладинкою зібрані відомості про мову, релігію, міфологію, технічні досягнення, економіку, мистецтво та військову справу давніх часів. Книга містить чимало унікальної інформації, результати новітніх досліджень, деякі розділи стали першими ластівками у висвітленні певних тем у такому обсязі.

Видання доповнене багатим ілюстративним матеріалом, розраховане на широке коло читачів.

Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.) читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно

Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.) без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.

Текст книги

Шрифт
Размер шрифта
-
+
Межстрочный интервал

Мешканцi поселень на Ягорлицьку i розгорнули виробництво скла, бронзових виробiв, дякуючи наявностi незайманого лiсу в Гiлеi, тодi на дрова вистачало. Виробляли також керамiку, кували залiзо. При цьому шкiдливi виробництва було винесено за межi постiйних поселень.

Набiр для торгiвлi з аборигенами включав спочатку нескладнi у виробництвi, але досить ходовi на мiсцевому ринку товари – склянi намиста, вiстря стрiл, металевi прикраси. На кораблях привозили вино, знаменитий мальований лаковий i металевий посуд, дзеркала й багато iнших товарiв.

Усе це потрапляло з берегiв Понту досить далеко на пiвнiч, аж до «варварських» мiст Лiсостепу. Поселенцi для дрiбних розрахункiв завели власну монету. Їi вiдливали з бронзи у виглядi стилiзованоi стрiли. Форма була не лише зручною, але й iдеологiчно обгрунтованою: покровителем колонiстiв вважався Аполлон Іетрос, божественною зброею якого були лук та стрiли.

Колонiя на iм’я Ольвiя

Описане вище вiльне життя над Понтом скiнчилося рокiв за сто-сто п’ятдесят, коли бiльшiсть мешканцiв зосередилася у одному мiсцi, створивши нарештi справжне мiсто.

Його iм’я – Ольвiя – нинi досить широко вiдомо у Краi, хоча ще рокiв 200 тому вченi сперечалися, де саме знаходилося неодноразово згадане античними авторами мiсто. Його вулицi й площi повернуто з небуття завдяки археологам, i тепер кожний охочий може оглянути руiни античного мiста на околицi с.
 Парутине у Миколаiвськiй областi.

Мiсто було вирiшено створити пiсля того, як мешканцi окремих селищ не змогли дiйти згоди у рiзних справах. Як було заведено у тi часи, звернулися до оракула Аполлона у Дiдiмах, що поблизу Мiлета. Версiя його вiдповiдi, викарбувана на кiстянiй платiвцi, дивом збереглася i була знайдена пiд час розкопок на островi Березань. Божество для залагодження конфлiктiв порадило заснувати мiсто-державу i назвати його «Олбiополiс».

Назву скоротили для зручностi i вийшло: Олбiа. Для сучасних мешканцiв цих земель назва звучить, як «Ольвiя». Мешканцiв мiста у давнi часи iменували «олбiополiтами». Ну i не забуло божество, устами оракула, нагадати, що дякувати мешканцi Олбiополiса за все мають особисто Аполлону Дельфiнiю, а не Аполлону Іетросу, як ранiше. Вiдтак i форму монет змiнили: на змiну «стрiлкам» прийшли бронзовi «дельфiнчики».

Добавить мнение

Ваша оценка

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Мнения

Еще нет комментариев о книге Історія цивілізації. Україна. Том 1. Від кіммерійців до Русі (Х ст. до н. е. – ІХ ст.), и ваше мнение может быть первым и самым ценным! Расскажите о своих впечатлениях, поделитесь мыслями и отзывами. Ваш отзыв поможет другим читателям сделать правильный выбор. Не стесняйтесь делиться своим мнением!

Другие книги автора

Понравилась эта книга? Познакомьтесь с другими произведениями автора Коллектив авторов! В этом разделе мы собрали для вас другие книги, написанные вашим любимым писателем.

Похожие книги