На нашем сайте вы можете читать онлайн «Лідери, що змінили світ». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Знания и навыки, Научно-популярная литература. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Лідери, що змінили світ

Автор
Дата выхода
28 февраля 2020
Краткое содержание книги Лідери, що змінили світ, аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Лідери, що змінили світ. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Олекса Підлуцький) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Нова книга Олекси Підлуцького – це глибоке дослідження про суперечливе, динамічне, різнобарвне, яскраве й водночас трагічне ХХ століття, здійснене шляхом оцінки діяльності та ретельного змалювання психологічних портретів найвидатніших діячів цієї епохи. Юзеф Пілсудський та Віллі Брандт, Махатма Ґанді та Вацлав Гавел, Авґусто Піночет та Марґарет Тетчер… Героїв цієї книжки об’єднує те, що кожен з них зміг стати справжнім лідером нації, згуртувати співвітчизників і вивести свою країну з глибоко кризових ситуацій. Автор, розповідаючи про 30 знакових особистостей минулого століття, показує їх без звичних штампів, надає маловідомі факти і водночас змушує замислитися, яким має бути політичний лідер, що може Україна запозичити з безцінного досвіду цих видатних діячів. До книги увійшли матеріали, опубліковані на сторінках аналітичної газети «Дзеркало Тижня».
Лідери, що змінили світ читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Лідери, що змінили світ без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
Саме тодi вiн отримав звання генерал-лейтенанта, а ще перед цим – повний набiр найвищих росiйських вiйськових орденiв за особисту вiдвагу та вдале керування вiйськами. Генерал, що дотримувався правих поглядiв, украй негативно сприйняв крах росiйськоi монархii i «революцiонiзацiю» армii. Його неприязнь до соцiалiстiв з Тимчасового уряду була взаемною, i 20 вересня 1917 року бойового генерала було знято з командування корпусом i вiдправлено у резерв штабу Одеського вiйськового округу. Попри те, що Маннергейм сам написав заяву про це, пославшися на поганий стан здоров’я, в наказi про його переведення вiдзначалося, що «Маннергейм недостатньо розумiе суть демократичних перетворень, якi вiдбуваються в Росii, а його ставлення до вiйськових комiсарiв Тимчасового уряду е неприпустимим».
Осiннi мiсяцi 1917 року, бездiяльно проведенi Маннергеймом у Одесi, стали, як вiн напише в спогадах, найважчими в життi. Вiн бачив, як руйнуеться армiя, якiй вiддав 30 рокiв життя, як гине велика держава, якiй вiрно служив.
Маннергейм чудово знав, що проти реальноi незалежностi Фiнляндii виступають практично всi росiяни – вiд ультрамонархiстiв до комунiстiв. І цiлком можливо, що йому доведеться зустрiтися на полi бою зi своiми колишнiми товаришами по зброi. Отож морально вибiр був дуже важкий. Зрештою 1 сiчня 1918 року Маннергейм написав листа начальнику генерального штабу з проханням звiльнити його з росiйськоi служби у зв’язку з тим, що вiн переходить у збройнi сили незалежноi Фiнляндii.
Вiйна за незалежнiсть i будiвництво лiнii Маннергейма
Раднарком РРФСР офiцiйно визнав повну державну незалежнiсть Украiни i Фiнляндii в один i той самий день – 31 грудня 1917 року. Але то зовсiм не означало, що нова демократична, чи то пак соцiалiстична, Росiя справдi почала будувати вiдносини зi своiми колишнiми колонiями на засадах рiвноправностi та невтручання.





