На нашем сайте вы можете читать онлайн «Далеким шляхом». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Зарубежная литература, Зарубежные приключения. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Далеким шляхом
Автор
Дата выхода
13 декабря 2016
Краткое содержание книги Далеким шляхом, аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Далеким шляхом. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Юрій Логвин) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Герой оповіді художник Оврул жив на берегах Дністра у II тисячолітті до нашої ери. Чаклуни вигнали Оврула з рідного племені за непослух їхнім настановам у малюнках. Вигнання прирікало юнака на вірну загибель. Але дивом він вижив, і почалися його нескінченні мандри в далеких країнах. Вигнанець був учнем гончара в Греції, різьбив скульптури на острові Крит, допомагав єгипетському художнику розмальовувати стіни палаців. І тільки на схилі свого довгого віку Оврул зміг повернутися на береги Дністра, щоб у малюнках розповісти рідному племені про далекі світи.
Далеким шляхом читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Далеким шляхом без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
Далеким шляхом
Юрiй Логвин
Герой оповiдi художник Оврул жив на берегах Днiстра у II тисячолiттi до нашоi ери. Чаклуни вигнали Оврула з рiдного племенi за непослух iхнiм настановам у малюнках. Вигнання прирiкало юнака на вiрну загибель. Але дивом вiн вижив, i почалися його нескiнченнi мандри в далеких краiнах. Вигнанець був учнем гончара в Грецii, рiзьбив скульптури на островi Крит, допомагав египетському художнику розмальовувати стiни палацiв. І тiльки на схилi свого довгого вiку Оврул змiг повернутися на береги Днiстра, щоб у малюнках розповiсти рiдному племенi про далекi свiти.
Юрiй Логвин
ДАЛЕКИМ ШЛЯХОМ
РОЗДІЛ ПЕРШИЙ
Це дiялося майже чотири тисячi рокiв тому. Одного сонячного лiтнього ранку берегом Днiстра вгору за течiею поволi йшов старий дiдусь. Вiн обережно переставляв тремтячi ноги, спираючись на важку, сучкувату палицю.
На кам’янистому пагорбi, якраз у тому мiсцi, де рiчка робила крутий поворот, старий зупинився, оглядаючи зелену долину, що розiслалася перед ним. З другого боку ii височiли рудi скелi.
Старий тихо промовив сам до себе, плямкаючи беззубим ротом:
– От я й на батькiвщинi. За день буду в селищi, – i замислився.
Вiн намагався пiдрахувати, скiльки ж рокiв вiн мандрував, але в нього нiяк це не виходило, бо спогади лiзли в голову.
Вiн був ще зовсiм хлопчиськом, коли до нього вже приходили i своi й чужинцi з проханням зробити фiгурки тварин i людей.
А юнаком вiн краще за старих ковалiв виливав iз бронзи зброю.
Йому пригадались суперечки з чаклунами i старими ковалями. Вони завжди намагалися примусити його працювати так, як iм хотiлося.
І от одного разу вiн рiзьбив фiгуру бога – заступника пастухiв. Чаклуни почали його лаяти, що обличчя бога дуже нагадуе живу людину i не викликае страху.
Вiн розсердився, що чаклуни заважають йому працювати, i не став iх слухати. Тодi його рiдний дядько вихопив у нього фiгурку i зiпсував ii.
Художник ще бiльше розсердився i вiдштовхнув дядька. Той поточився, упав i розбив собi об колоду голову.
Тодi чаклуни накинулись на непокiрного художника, хтось ударив його палицею ззаду, i вiн упав.
Чаклуни зiрвали з нього одяг i кинули голим посеред селища.
Вони вимагали його смертi, бо вiн пролив кров рiдного дядька.
А потiм чаклуни придумали ще страшнiшу кару. Коли художник прийшов до пам’ятi, вони прокляли його i вiдлучили вiд богiв i духiв, добрих i злих, своiх i чужинських.