На нашем сайте вы можете читать онлайн «Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Серьезное чтение, Биографии и мемуары. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії

Автор
Дата выхода
23 октября 2019
Краткое содержание книги Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії, аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Игорь Коляда) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Українська Гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї в життя вони присвятили все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах.
Дмитро Вишневецький прагнув звільнити південні українські степи від панування ханських орд, знищити турец ькі фортеці в пониззях Дніпра, а згодом і оволодіти Чорноморським узбережжям. Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа належали до тих постатей, чиїми іменами називають епохи. Окремі нариси в книжці присвячені Івану Виговському, Петру Дорошенку, Пилипу Орлику – видатним державним й політичним діячам, талановитим дипломатам.
У книжці надається правдивий і об'єктивний життєпис цих, а також інших найвищих військових керівників українського козацтва.
Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
«Тодi один iз Дванадцятьох, званий Юдою Іскарiот-ським, подався до первосвященикiв, І сказав: “Що хочете дати менi, І вам покажу Його, І видам Його!” І вони виплатили йому тридцять срiбнякiв».
Отак i ми, за безцiнь продавали батькiвськi скарби, мiняли iхню славу на славу пiдлабузникiв та манкуртiв-безбатченкiв, за жалюгiдний мiзер платнi вiдмовлялись вiд iх козацькоi справи – боротьби за волю Украiни.
І було зречення Петра.
«…тодi вiн став клястися та божитися: “Не знаю цього чоловiка!” І заспiвав пiвень тiеi хвилi. І згадав Петро сказане слово Ісусове: “Перш нiж заспiвае пiвень – вiдречешся ти тричi вiд Мене”».
Петро вiдрiкався тричi. Ми ж – тридцять по тричi. Зрiкались Бога, Церкви, могил наших прадiдiв-дiдiв, зрiкалися «зрадника», що фундуював церкви та школи, – гетьмана І. Мазепи, зрiкалися вигнанця, що i на чужинi життя вiддавав за Батькiвщину, а згадували лише «як про спiвучасника страшного злочину, що не донiс про нього», – гетьмана П. Орлика, зрiкалися нескореного тортурами та сильного духом, що царю без остраху говорив у вiчi слова правди, – гетьмана П. Полуботка.
Зрiкалися рiдноi мови, рiдноi пiснi, батькiвськоi вiри, рiдноi iсторii, власного родоводу, власного корiння.
Немае призабутоi спадщини, е спадщина зречень.
І був суд у Понтiя Пiлата.
«І як побачив Пiлат, що нiчого не вдiе, а неспокiй ще бiльший станеться, набрав вiн води, та й перед народом умив своi руки та й сказав: “Я невинний у кровi Його!”»
Подивимось на руки своi.
І були муки, i були знущання, i була Голгофа.
«І роздягнувши Його, багряницю надiли на Нього. І, сплiвши з тернини вiнка, поклали Йому на голову, а тростину в правицю Його. І, навколiшки падаючи перед Ним, смiялись з Нього й казали: “Радiй, Царю Юдейський!” І, плювавши на Нього, хапали тростину, та й били по головi Його.»
Голгофи у нашого народу як верстовi стовпи.
Голгофа голодоморiв.
Голгофа сталiнськоi опричини.
Голгофа фашизму.
Голгофа брежневсько-андроповського мовчання.
Голгофа Чорнобиля.
Стачило б на кiлькасот лiт.
Настав день.