На нашем сайте вы можете читать онлайн «Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Серьезное чтение, Биографии и мемуары. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії

Автор
Дата выхода
23 октября 2019
Краткое содержание книги Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії, аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Игорь Коляда) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Українська Гетьманська держава за роки свого існування мала 17 гетьманів. Усі вони були носіями ідеї незалежної самостійної Української держави. Втіленню цієї ідеї в життя вони присвятили все своє життя, поставивши за мету вибороти звільнення українського народу від панування чужинців. Діяти цим гетьманам довелося в найскладніших, найтяжчих, іноді найтрагічніших для України історичних умовах.
Дмитро Вишневецький прагнув звільнити південні українські степи від панування ханських орд, знищити турец ькі фортеці в пониззях Дніпра, а згодом і оволодіти Чорноморським узбережжям. Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа належали до тих постатей, чиїми іменами називають епохи. Окремі нариси в книжці присвячені Івану Виговському, Петру Дорошенку, Пилипу Орлику – видатним державним й політичним діячам, талановитим дипломатам.
У книжці надається правдивий і об'єктивний життєпис цих, а також інших найвищих військових керівників українського козацтва.
Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Усі гетьмани України. Легенди. Міфи. Біографії без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
І це цiлком iмовiрно, оскiльки на Волинi, як заявляли представники мiсцевоi шляхти в 1540 роцi, «будь есть або не есть перемир’е з татары, тог-ды предся з коня мало зседаем».
Отже, князь Д. Вишневецький виявив себе непересiчною натурою, головними рисами якоi були лицарство i молодецтво. Може, саме тому, зiткнувшись iз козацькою вольницею, вiн, як нiде, вiдчув себе у своему середовищi. Водночас особиста хоробрiсть князя, його авантюристична натура припали до душi козакам, вони ладнi були йти з ним i проти татар, i проти кого iншого, якщо б вiн iх покликав.
Обiйнявши посаду старости черкаського i канiвського, Дмитро Вишневецький за свiй головний обов’язок вважав захист пiвденних кордонiв держави. Крiм того, у Дмитра Вишневецького був особливий рахунок до степових нападникiв. У 1549 роцi у полон потрапило все сiмейство його двоюрiдного брата Федора Вишневецького. Цей факт, до речi, зафiксований i в «Кронiцi Марцiна Бельського»: «Того року татари в кiнцi вересня в руських землях великi шкоди вчинили. Замок у Перемирку облягли, в якому князь Вишневецький утриматися не змiг, пiддався з дружиною татарам. А коли вiн iз замку вийшов, залишок людей його ще мужньо боронився перед татарами, але татари, приступ учинивши, замочок спалили i всiх у неволю забрали». Про це ж повiдомляв у своiй вiдписцi Московський посол до Литви Федiр Безобразов.
За думкою деяких дослiдникiв, улiтку 1553 року Дмитро Вишневецький, можливо, чимось ображений на короля, перейшов на службу до турецького султана Сулеймана II (Чудового) i разом зi своiм вiйськом перебував у Стамбулi.
Цiкаво, що перед цим король Сигiзмунд-Август висловлював Радзивiллу побоювання щодо Вишневецького, аби той не перебiг до туркiв, «полишивши iм пограничнi землi, дорученi його охоронi». Побоювання короля виявилися не марними. Невдовзi Радзивiлл пише королю, що Вишневецький «з усiею своею ротою, себто з усiм козацтвом i хлопством, яке тримав бiля себе, з’iхав до туркiв, виславши наперед козацьку роту, а потiм i сам зi своiми козаками потягнувся до Туреччини».
Треба зазначити, що архiвнi документи нiчого не повiдомляють про перебування князя Вишневецького у туркiв. Але це припущення документально не пiдтверджуеться.
Тому серед iсторикiв до сьогоднi немае единоi думки щодо того, що саме робив Дмитро Вишневецький у Туреччинi, чому вiн там опинився i як змiг повернутися. Але хай там як, у Польщi не вiрили в щасливе повернення Вишневецького з Туреччини.