Бен-Ґуріон. Держава за будь-яку ціну

На нашем сайте вы можете читать онлайн «Бен-Ґуріон. Держава за будь-яку ціну». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Серьезное чтение, Биографии и мемуары. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.

0 баллов
0 мнений
5 чтений

Автор

Том Сегев

Дата выхода

15 февраля 2021

Краткое содержание книги Бен-Ґуріон. Держава за будь-яку ціну, аннотация автора и описание

Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Бен-Ґуріон. Держава за будь-яку ціну. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Том Сегев) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.

Описание книги

Давид Бен-Ґуріон (1886–1973) – провідний діяч сіонізму, лідер єврейського робітничого руху в Палестині, ізраїльський політичний і державний діяч, перший прем’єр-міністр Ізраїлю, подібно до національних лідерів інших країн, старанно працював над докладними розповідями про свій час та себе самого для майбутніх поколінь. Переважна більшість його праць мала за мету завоювання прихильності прийдешніх поколінь.

Життя Бен-Ґуріона містило загрози єврейських капіталістів у його рідному польському місті, години роботи у підвалі книжкового магазину в Оксфорді, випас овець у палестинській пустелі, вбирання аромату влади у Білому домі та очікування появи Леніна на Червоній площі в Москві. Сіоністська мрія була квінтесенцією його індивідуальності та стрижнем його особистості, а її здійснення – найбільшим бажанням. Він займався політикою, ухвалював фатальні рішення, відряджав людей на війну, захоплювався чарівністю Ніагарського водоспаду і відпочивав під найдавнішим дубом у Палестині.

Книга Тома Сегева «Бен-Ґуріон. Держава за будь-яку ціну» показує силу, гідність та досягнення Бен-Ґуріона, але водночас – його недоліки, слабкості та провали.


У форматі PDF A4 збережений видавничий макет.

Бен-Ґуріон. Держава за будь-яку ціну читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно

Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Бен-Ґуріон. Держава за будь-яку ціну без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.

Текст книги

Шрифт
Размер шрифта
-
+
Межстрочный интервал

Вiн заявив, що мiсiею пролетарiату е створення мiцноi еврейськоi держави, що повторюе iдею, яка iснувала тодi в Росiйськiй iмперii. Там соцiалiсти проголосили, що те, що добре для робiтникiв, е корисним для всiеi росiйськоi нацii.[251 - Teveth 1977, p. 581ff.]

Бен-Гурiон почав шукати себе та свое полiтичне призначення.

«Я витрачаю весь свiй вiльний час на громадськi справи», – писав вiн батьковi, пояснюючи, чому не пише частiше. Уперше вiн ставив державнi справи вище сiмейного обов’язку.[252 - Лист Бен-Гурiона до батька вiд 18 грудня 1906 року, наведений у Erez 1971, p.

91.] Тим часом вiн переiхав до Яффи. Арабське мiсто, яке вiн ненавидiв, частково через велику кiлькiсть еврейських iммiгрантiв, якi збираються на його вузьких вулицях, пропонувало Бен-Гурiону бiльше, нiж Петах-Тiква, так само, як i Варшава пропонувала бiльше, нiж Плоньськ.

* * *

Полiтика й досi не годувала його, тому, як i у Варшавi, у Яффi вiн заробляв на життя як учитель. Час вiд часу Бен-Гурiон вiдвiдував Петах-Тiква, де заснував робiтничу органiзацiю, саме тому, i з тiеi ж причини вiн колись iздив iз Варшави до Плоньська.

«У Петах-Тiква ми заснували першу профспiлку», – писав вiн пiзнiше, перефразовуючи вiдому заяву Герцля: «У Базелi я заснував еврейську державу».[253 - Листи Бен-Гурiона до батька вiд 15 сiчня та 13 травня 1907 року, наведенi у Erez 1971, pp. 97, 107; Ben-Gurion 1971a, p. 32.] Надсилаючи звiти про свою дiяльнiсть до американського вiддiлення «По’алея Цiон», вiн звернувся за фiнансовою пiдтримкою i попросив, щоб вiдправляли ii на його приватну адресу.
Бен-Гурiон додав, що не проти поширення його листа нью-йоркськими товаришами; вони так i зробили. Написаний iдишем, це був його перший опублiкований твiр.[254 - Yidisher Kempfer, Jan. 18, 1907, in Teveth 1997, p. 104.]

На початку сiчня 1907 року серед еврейських робiтникiв спалахнув страйк на винзаводi «Рiшон-ле-Цiон». Вiн супроводжувався насиллям, лунали пострiли. Бен-Гурiону вдалося допомогти його урегулюванню.

Жоден iз них не перемiг, не зазнав поразки та не був задоволений. Мiж однiею зустрiччю та iншою майже всi звинувачували Бен-Гурiона в заподiяннi збиткiв партii. Його полiтичний пiдйом було зупинено. Коли вiн спробував захиститися, на сценi з’явилася нова постать – Іцхак Шимшелевич, вiдомий старший лiдер «По’алей Цiон» iз Росiйськоi iмперii, який на два роки ранiше за Бен-Гурiона закiнчив середню школу. У Палестинi вiн називав себе Бен-Цвi.

Добавить мнение

Ваша оценка

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Мнения

Еще нет комментариев о книге Бен-Ґуріон. Держава за будь-яку ціну, и ваше мнение может быть первым и самым ценным! Расскажите о своих впечатлениях, поделитесь мыслями и отзывами. Ваш отзыв поможет другим читателям сделать правильный выбор. Не стесняйтесь делиться своим мнением!

Похожие книги