На нашем сайте вы можете читать онлайн «Ворошиловград». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Серьезное чтение, Современная проза, Современная зарубежная литература. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Ворошиловград

Автор
Дата выхода
26 октября 2012
Краткое содержание книги Ворошиловград, аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Ворошиловград. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Сергій Жадан) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Одного разу ти дізнаєшся, що твій брат зник у невідомому напрямку, приятелі займаються фінансовими аферами, а бізнес намагаються перекупити представники незрозумілих структур. Реальність виявляється хисткою та зникомою, життя робить крок убік, і ти несподівано опиняєшся поміж своїм минулим, де на тебе чекають друзі, й майбутнім, де на тебе чекають вороги.
«Ворошиловград» – роман жорсткий, меланхолійний та реалістичний. Наскільки взагалі реалістичним може бути соцреалізм.
Вони приходять і забирають у тебе все, що тобі належить. Вони позбавляють тебе твоєї свободи й твоєї території. Вони забирають у тебе твоє минуле і твою пам’ять. І все, що ти можеш їм протиставити – це свою любов і свою ненависть. Ну, і свої кримінальні навички.
Ворошиловград читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Ворошиловград без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
– Коча, що там у вас сталось?
– Гер, ти ж мене знаеш, – зашипiв Коча, – я в його бiзнес не лiз. Вiн менi не пояснював. Просто взяв i увалив. А я, дружище, сам не потягну. Ти би приiхав сюди, на мiсцi розiбрався, а?
– В чому розiбрався?
– Ну, я не знаю, може, вiн тобi щось говорив.
– Коча, я не бачив його пiвроку.
– Ну, я не знаю, – зовсiм розгубився Коча. – Гер, дружище, ти приiдь, бо я сам ну нiяк, ти правильно мене зрозумiй.
– Коча, що ти крутиш? – запитав я нарештi. – Скажи нормально, що там у вас сталось.
– Да все нормально, Гер, – Коча закашлявся, – все нормальок. Коротше, я тобi сказав, а ти вже дивись. А я пiшов, у мене клiенти. Давай, дружище, давай. – Коча кинув слухавку.
Клiенти у нього, подумав я. О п'ятiй ранку.
* * *
Ми винаймали двi кiмнати в старiй виселенiй комуналцi, в самому центрi, в тихому дворi, засадженому липами. Льолiк займав прохiдну кiмнату, ближче до коридора, я жив у дальнiй, з якоi був вихiд на балкон. Решта кiмнат комуналки були наглухо зачиненi. Що ховалося за дверима – нiхто не знав. Кiмнати нам здавав старий запеклий пенсiонер, колишнiй iнкасатор Федiр Михайлович. Я його називав Достоевським. У дев'яностих вони з дружиною вирiшили виiхати в емiграцiю, i Федiр Михайлович виправив собi паспорт. Але, отримавши на руки новi документи, раптом передумав кудись iхати, вирiшивши, що саме тепер час починати нове життя. Так що до емiграцii дружина поiхала сама, а вiн залишився в Харковi нiбито стерегти квартиру. Вiдчувши свободу, Федiр Михайлович здав кiмнати нам, а сам переховувався десь на конспiративних квартирах. Кухня, коридори i навiть ванна цього напiвзруйнованого помешкання були забитi довоенними меблями, потрiпаними книгами та стосами журналу «Огонек». На столах, стiльцях i просто на пiдлозi було звалено посуд та кольорове дрантя, до якого Федiр Михайлович ставився нiжно i викидати не дозволяв. Ми не викидали, тож до чужого мотлоху додався ще й наш. Шафки, полицi й шухляди столу на кухнi були заставленi темними пляшками та слоiками, в яких спалахували олiя та мед, оцет i червоне вино, що в ньому ми гасили недопалки. Столом перекочувались волоськi горiхи й мiднi монети, пивнi корки й гудзики вiд армiйських шинель, з люстри звисали старi краватки Федора Михайловича.