На нашем сайте вы можете читать онлайн «Синій зошит». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Серьезное чтение, Биографии и мемуары. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Синій зошит

Автор
Дата выхода
26 мая 2017
Краткое содержание книги Синій зошит, аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Синій зошит. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Мирослав Дочинець) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Ця книга – крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих" чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали "незнищенним стариком", карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи – те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.
Синій зошит читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Синій зошит без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
Золотий мед вiку.
Цi крихти одкровень, спостережень, зауваг i мудрих приписiв, «кристали днiв свiтящих», як любив вiн казати, i склали книгу «Синiй зошит». Те, що не ввiйшло нi до Заповiтiв, нi до Сповiдi на перевалi духу, нi до Штудiй пiд небесним шатром.
Вiдхиляючи всяке знахарство, Андрiй Ворон вiдносив себе до «братства трав’яного, ягiдного, деревного, вiльного i миротворного». Знав i любив дерева та людей. Саджав сади для радостi бджiл i птиць.
Його запитували:
«Як ви гадаете: птицi щасливi, коли спiвають?»
«Може… Але щасливiшi ми, коли слухаемо iх спiв. Для щастя потрiбен слух. Осiбний слух, аби його вчувати i приймати».
Мовлено про птиць. Але ж для людини, мабуть, ще важливiше – вчувати i приймати голос мудроi любовi.
Бо всi ми голоднi любов’ю. Нестачею ii для себе i невмiнням дати ii iншим. А книга, либонь, i е тим хлiбом, що почасти цей голод тамуе.
Так казав той чоловiк, що добрим словом брав за руку i вiв за собою.
«Бо слово – то Божа рука».
Мирослав Дочинець.
Те, що нас оберiгае
Я не златоуст. І тим бiльше – не письмовець. Та я знаю, що люди бiльше вiрять написаному, нiж почутому. Через те й розподiляю свiй вiковий прожиток на гуртовий пожиток. Як та криниця, що всiм дае пиття. Сам я не пишу, додержуючись засад нашого Вчителя, проте радо вiдкриваю своi надбання тому, котрий, як видиться менi, з легкоi руки пустить се у свiт, знайде йому оправу слова. І може, прийде година – i пилюга, якоi я наiвся на довгих дорогах земноi ходи, обернеться на золотий порох досвiдчення. І ляже на папiр одкровеннями душевного звiту.
І прислужиться, як i я служив свiтови, рукою i мислю.
Маю час. Увесь огром мого знаття i незнаття, усi комори мудрощiв i храмина стягненого духу кiльчаться, як дуб у жолудi, у двох словах блаженноi пам’яти мого дiда: «Маю час». Йому казали: «Поспiшай, чоловiче, – скоро вечiр…», або «завтра дощ…», або «буде голод чи война…» А вiн одказував шелестом губ: «Маю час». Усi бiгли, хапалися за роботу чи за клопiт, чи за новину, чи за якiсь добра, хапалися… хляли й одступали. А вiн тягся неквапом десь iззаду – i встигав. І збирав на голому. І сiяв на твердому. Бо вiн «мав час». Другi вже бiгли за другим, хапалися за нову годину, за нову журу— а дiдо мiй держався часу. Пускав час поперед себе. І йшов за ним, як за плугом, ведучи одну борозну, а не двое-трое нараз – i встигав. І дiставав свое. І мав тiлько, кiлько належиться мати. Бо мав головне – час.