На нашем сайте вы можете читать онлайн «Синій зошит». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Серьезное чтение, Биографии и мемуары. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Синій зошит

Автор
Дата выхода
26 мая 2017
Краткое содержание книги Синій зошит, аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Синій зошит. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Мирослав Дочинець) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Ця книга – крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих" чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали "незнищенним стариком", карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи – те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.
Синій зошит читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Синій зошит без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
«Маю час», – промовляв я вслiд за дiдом щоразу, коли доба насiдала зi своiми шаленими темпами, примушуючи приймати хапливi рiшення.
«Маю час», – безкровно шелестiв я дiдовими губами, коли в мене забирали все дотла… Тi, що забирали, давно вже десь iзслизли, i зотлiли iхнi добра, а я – в часi i з часом.
«Маю час», – кажу я, обходячи давно приготовлений грiб. Бо те, що я направду мав i маю свого на сьому свiтi, – мiй час. І поспiшати нам iз ним нема куди. З ним i в ньому – я дома всюди i завсiгди.
Спитай себе. Рабин iз Бiробiджана, якому я лiкував хребет, розказував: «Коли менi було двадцять лiт, умер батько. Вмираючи, вiн сказав: «Я вiдкрив тобi дверi, далi йди сам». Я позбувся наставника, який рiвняв менi путь у життi. Тогди я уявив себе ним, нiби менi п’ятдесят рокiв, i подивився на себе з висоти чужого вiку i досвiду. І запитував себе, як чинити в тому чи иншому випадку. І знаходив рiшення, якi боявся прийняти сам. У сорок лiт уявляв себе шiстдесятилiтнiм, а в шiстдесят – столiтнiм. Життя мое спростилося, позбулося зайвини, набуло цiлости. Я перестав боятися помилок i страхiв невiдомости. Бо чого можна боятися в сто лiт?! Я зробився молодий тiлом i мудрий духом. Бо спостиг: хитрiсть життя в тому, аби вмерти молодим, але щоб се сталося якомога пiзнiше».
Онучцi моеi сестри, аби заплутати ii в просьбах, говорили: «Се буде завтра». Завтра купимо тобi цукрового когутика, завтра пiдемо на базар до Мукачева, завтра буде празник… Щодня раненько вона пробуджалася i радiсно викрикувала: «Настало завтра!» І чекала обiцяноi маленькоi радости. Слово «завтра» мало для неi чарiвне звучання. Доки не з’явився я. Не просто i не скоро менi вдалося притлумити гiркоту ошуканого дитячого чекання. І притулити чари до слова «нинi». Найлiпший день – нинi. Се празник, який завсiгди з тобою. І не варт його вiдкладати на завтра…
Менi довелося (дiти слухають очима) витягти зi скринi мереживо ii бабки i пояснити, що се – ii життя, ii днi. Нинi, завтра i завжди. Днi, зiтканi мудро i красиво.
Я – горянин. І характернiсть моя – горянська. Характернiсть простору i висоти: все, що виджу i скiльки виджу, – мое. Се помогло менi вижити в чужому свiтi лiсiв, долин, степiв i морiв. Нашого на сiй землi тiлько, кiлько ми забагнемо. Кiлько можемо понести i принести до нашого останнього земного надiлу пiд тином вiчности.
«Розум – не головне», – казав менi один розумний чоловiк. Із часом я серцем збагнув його примовку.