Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

На нашем сайте вы можете читать онлайн «Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Общая история. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.

0 баллов
0 мнений
4 чтения

Дата выхода

12 ноября 2018

Краткое содержание книги Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів, аннотация автора и описание

Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Петро Кралюк) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.

Описание книги

Петро Кралюк (нар. 1958 р.) – доктор філософських наук, професор, перший проректор Національного університету «Острозька академія». Є автором численних робіт з історії культури України, зокрема її філософської думки. Створив власну концепцію історії філософії України, яка різниться від загальноприйнятої. Відомий також своєю історичною публіцистикою на шпальтах газет «День», «Дзеркало тижня» та сайті радіо «Свобода». Його перу належить низка романів і повістей («Шестиднев», «Лицар і смерть», «Діоптра», «Віднайдення раю»). У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки П. Кралюка «Справжній Мазепа», «Козацька міфологія України: творці та епігони», «Богдан Хмельницький: легенда і людина», де він подає дещо незвичний погляд на роль елітарних верств та козацтва в історії України, а також «Ярослав Мудрий». У новій книзі П. Кралюка йдеться про непрості стосунки між українцями та їхніми предками й тюрками. Автор показує, що це були відносини між двома цивілізаціями (землеробською й кочовою), які часто мали конфронтаційний характер. Однак існувало й чимало прикладів «взаємодоповнення» та співробітництва. Звертається увага на історію відносин між слов’янським населенням нинішніх українських земель й аварами, булгарами, печенігами, половцями, торками, татарами, турками тощо. Особливо акцентується увага на стосунках між українським козацтвом, з одного боку, та Кримським ханством та Османською імперією, з другого. Показано, що в генезисі українського етносу помітну роль відіграли тюрки, а українська культура має чимало тюркських елементів.

Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно

Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.

Текст книги

Шрифт
Размер шрифта
-
+
Межстрочный интервал

З приводу цих багатств згадуваний Гумiльов писав таке: «Хозарський каганат – а точнiше, колонiя рахдонiтiв – у ІХ в. володiв величезними багатствами, якi отримувалися вiд торгiвлi китайським шовком, закамським хутром та слов’янськими рабами. Купцiв пiдтримували всi деспотичнi режими: iмператори династii Тан, Каролiнги, Аббасиди в Багдадi та Омейяди в Кордовi». Далi iсторик говорить про те, що каганат утримував на своi кошти добре навчену армiю – вiд 7 до 12 тис. чоловiк. Щоправда, воiни були… мусульманами.

Й, вiдповiдно, не бажали воювати проти своiх одновiрцiв[54 - Гумилев Л. Открытие Хазарии. – С. 310.]. Гумiльов навiть iменуе Хозарський каганат етнiчною та соцiально-полiтичною химерою. Інодi дослiдник у такiй характеристицi перебирав мiру, але певна частка iстини в цих твердженнях е. Справдi, багатство каганату виявилося «поверховим». Бiльша його частина концентрувалася в руках елiти. Простолюд практично вiд нього нiчого не мав.

Данина слов’ян хозарам.

Мiнiатюра з Радзивiллiвського лiтопису

Суттевою проблемою держави було те, що тут не сформувалися ефективнi чинники консолiдацii населення. У каганатi проживали представники рiзних етносiв – власне хозари, iншi тюркськi племена, зокрема булгари, племена слов’янськi, евреi, можливо, й iншi етноси. Серед них були й кочiвники, й осiле населення, зорiентоване на землеробство, i такi, що займалися торгiвлею (переважно евреi). Спосiб життя, мова, культура цих етносiв помiтно рiзнилися мiж собою.

Не було мiж ними едностi i в планi релiгiйному. Юдаiзм, який сповiдували евреi i який став релiгiею верхiвки каганату, лишався релiгiею елiтарною, вiрою вiдносно вузького кола людей. Значна частина населення держави дотримувалася традицiйних «язичницьких» вiрувань. Водночас тут поширювалося християнство й особливо мусульманство. Мусульманською, як уже зазначалося, була армiя – надзвичайно важливий елемент у системi вiдносин каганату.

Про соцiальну консолiдацiю й говорити не варто.

Вiдмiннiсть мiж верхiвкою й низами була дуже великою. Вони нiби жили в рiзних свiтах.

Такий стан речей не мiг зберiгатися довго. Каганат – це був колос на глиняних ногах. Переорiентацiя чи переформатування торгових шляхiв, якi проходили через Хазарiю, могли боляче вдарити по державнiй системi каганату. Адже це могло привести до скорочення доходiв, а, вiдповiдно, й до руйнацii iснуючоi системи вiдносин.

Добавить мнение

Ваша оценка

Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Мнения

Еще нет комментариев о книге Півтори тисячі років разом. Спільна історія українців і тюркських народів, и ваше мнение может быть первым и самым ценным! Расскажите о своих впечатлениях, поделитесь мыслями и отзывами. Ваш отзыв поможет другим читателям сделать правильный выбор. Не стесняйтесь делиться своим мнением!

Другие книги автора

Понравилась эта книга? Познакомьтесь с другими произведениями автора Петро Кралюк! В этом разделе мы собрали для вас другие книги, написанные вашим любимым писателем.

Похожие книги