На нашем сайте вы можете читать онлайн «Злодії та Апостоли». Эта электронная книга доступна бесплатно и представляет собой целую полную версию без сокращений. Кроме того, доступна возможность слушать аудиокнигу, скачать её через торрент в формате fb2 или ознакомиться с кратким содержанием. Жанр книги — Серьезное чтение, Современная проза, Историческая литература. Кроме того, ниже доступно описание произведения, предисловие и отзывы читателей. Регулярные обновления библиотеки и улучшения функционала делают наше сообщество идеальным местом для любителей книг.
Злодії та Апостоли

Автор
Дата выхода
29 ноября 2021
Краткое содержание книги Злодії та Апостоли, аннотация автора и описание
Прежде чем читать книгу целиком, ознакомьтесь с предисловием, аннотацией, описанием или кратким содержанием к произведению Злодії та Апостоли. Предисловие указано в том виде, в котором его написал автор (Роман Іваничук) в своем труде. Если нужная информация отсутствует, оставьте комментарий, и мы постараемся найти её для вас. Обратите внимание: Читатели могут делиться своими отзывами и обсуждениями, что поможет вам глубже понять книгу. Не забудьте и вы оставить свое впечатие о книге в комментариях внизу страницы.
Описание книги
Роман Іваничук (1929–2016) – відомий український письменник, лауреат багатьох літературних премій, серед яких Національна премія України ім. Т. Шевченка. У його творчому доробку близько двадцяти історичних романів, якими письменник заповнював білі плями в нашій історії. Р. Іваничук розширив жанрові межі історичного твору, відкривши перед читачем минувшину, що активізувала національну пам’ять.
Сюжет повісті «Злодії та Апостоли» (2005) охоплює чотирьохсотлітній проміжок часу в історії Гуцульщини. Життя горян, їхні звичаї та вірування, духовний світ та мова – усе це постає своєрідним колажем, з якого вимальовується справжня картина пошуків свого коріння та родоводу.
Також до видання увійшла романтична лісова феєрія Романа Іваничука «Лісова повість» (2003).
Злодії та Апостоли читать онлайн полную книгу - весь текст целиком бесплатно
Перед вами текст книги, разбитый на страницы для удобства чтения. Благодаря системе сохранения последней прочитанной страницы, вы можете бесплатно читать онлайн книгу Злодії та Апостоли без необходимости искать место, на котором остановились. А еще, у нас можно настроить шрифт и фон для комфортного чтения. Наслаждайтесь любимыми книгами в любое время и в любом месте.
Текст книги
І так щодня…
З переднiх i заднiх дверей вивалювалися пасажири – спiтнiлi, пом’ятi, злi й водночас щасливi, що iм вдалося сiсти в Зеленiй; автобус вичавлював iз себе людську масу, яка на свободi вмить дробилася й розтiкалася врiзнобiч; кiлька жiнок з порожнiми бесагами подалися плаем, що спинався царинками й перелiсками до полонини Веснярки, й правила iм за дороговказ горбата, немов племiнний бугай, синя гора на далекому обрii з короною овальноi руiни на вершинi.
Оленка, хоч i народилася в цих краях, на Попа Івана ще не пiднiмалася, проте водно заманювала ii хвиляста гряда Чорногори, за якою, здавалося, не iснуе нiякого свiту; тепер, коли дiвчина вдивлялася в гiрське забороло, що оточило ii край, запевняючи тутешнiй люд про безпеку, – пройняла ii цiкавiсть: а що там далi, за хребтом Чорногори? Не знала Оленка й квапилася за молодицями, щоб не збитися з дороги, й огортала ii щемна втiха вiд сподiваного пiзнання безмежноi ойкумени.
Про сiроокого хлопця в сивому светрi, який захищав ii вiд людського тлуму, спершись обома руками на спинку крiсла й дихаючи iй в обличчя запашним тютюновим димом, вмить забула, пойнята красою гiр, а сонце вже викочувалося iз-за буркутських верхiв на чисте небо й обдавало теплом спину – вiд цього дiвчинi, продряглiй на ранковiй прохолодi, ставало затишно й добре – де ж той прогноз старого листоношi, який провiщав доконечну негоду проти Івана Купала?
Звивистий плай перенiс Оленку через гору Керничку, вже вийшла дiвчина на Рокиту i вдивлялася в далечiнь, куди невпинно вiдступала горбата вершина Попа Івана, й здалося, що нiколи не дiйде до неi, що гора, недосяжно вiддалена, вiчно стоятиме в глибокому безмежжi на тлi синяви неба; iлюзiя була тривожна й водночас велична, немовби дiвчинi пощастило увiйти в чертоги космосу, де вiдсутнi простiр i час, де iснуе лише метафiзична краса всесвiту.
Оленка зупинилася на вершинi Рокити й чманiла вiд чару, який досi ii, горянку, нiколи не дiймав: у жаб’евському котлованi минула ii шкiльна юнiсть, потiм вона стала дитям великого мiста, i враження вiд гiрськоi природи з вiчним шумом смерек i Черемоша стерлись у пам’ятi – й аж нинi, на Рокитi, збагнула несамовите диво застиглого моря в мент найвищого штормового балу – й були це ii рiднi Карпати.








